הרשמה לעדכונים
רגולציה מונעת

תחומי התמחות / רגולציה מונעת

ריבוי רגולציה - אנחנו כבר לא יודעים מה אנחנו לא יודעים
בסביבה העסקית רווית הרגולציה של ימינו, התאגידים במשק מחויבים להתאים את פעילותם כך שזו תעמוד בדרישות רגולטוריות מרובות וסבוכות, בתחומים שונים. חוקים, תקנות, הנחיות רגולטוריות והרחבת החובות הללו על ידי בתי המשפט, מטילים אינספור חובות אופרטיביות החלות על כל תאגיד ותאגיד בהתאם למאפייניו ולפעילותו. מחלקת רגולציה מונעת מאפשרת לחברות לדעת מראש, ביעילות, מהירות ובעלות מינימאלית, מה הרגולציה שחלה עליהן  בכל החזיתות, ואיך להימנע – תוך הבנה של הפעילות העסקית שלהן – מהליכים משפטיים מיותרים.

במציאות של היום אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לא לדעת
תביעות משפטיות, קנסות מנהליים כבדים, משברים תקשורתיים ואפילו חקירות פליליות ומנהליות כנגד החברה, ולעיתים אף כנגד מנהליה, הם רק קצה הקרחון מבין סיכונים רבים הרובצים לפתחו של כל תאגיד המבקש לפעול בישראל. ניהול הליך משפטי, מנהלי או משברי כרוך בהקצאת משאבים עצומים, כספיים, ניהוליים ואף נפשיים אשר משפיעים על פעילות התאגיד בכללותו.
מחלקת רגולציה מונעת, דוגלת במעבר ממשטר של התגוננות לאחר מעשה, למשטר של ציות (Compliance) ונקיטת פעולות פרואקטיביות לצמצום הסיכונים מראש.
המחלקה מסייעת ללקוחותיה להכיר את המציאות הרגולטורית בה החברה מתנהלת, למפות ולערוך אנליזה מעמיקה של הסיכונים אליהם הם חשופים, לבצע תעדוף מושכל, ולרקום מערך פתרונות יצירתיים, הוליסטיים, מותאמים אישית לצרכיה ולאופייה של החברה.
הבנת המציאות הרגולטורית מסייעת לחברות גם בפעילות השוטפת שלהן וכן מסייעת להן לעבור בדיקות נאותות בדרך מהירה ויעילה.

מחלקת רגולציה מונעת פועלת על פי מודל של שלושה שלבים:
מיפוי: היכרות מעמיקה עם פעילות החברה על כל גווניה, והבנת ה– DNA של הארגון. מיפוי מקצועי, יעיל ומהיר של הסיכונים המשפטיים הפוטנציאליים העולים מתוך אנליזת פעילות החברה למול השדה הרגולטורי החל עליה.
תעדוף: ניהול סיכונים מושכל והתמקדות בתחומים שיוגדרו עם החברה.
פתרונות: בניית מערך פתרונות הוליסטי הנובע מחשיבה על האינטרסים הרוחביים של החברה, וזאת מבלי לפגוע בפעילות העסקית השוטפת. מערך הפתרונות יכלול כלים משפטיים בצד כלים יצירתיים מגוונים אחרים, המותאם אישית למידותיו של הלקוח ולצרכיו.

ה- LAWgorithm שפיתחנו יאפשר הכרת הסיכונים מראש, וזאת באופן מהיר, זול ומקצועי.
על מנת לייעל את שלב המיפוי פיתחנו מערכת טכנולוגית חדשנית שתרכז במקום אחד את כלל ההוראות האופרטיביות החלות על החברה ממגוון מקורות החוק. המערכת תסייע לעורכי הדין שלנו לייעל את התהליך ולספק ללקוחותינו שירות מהיר, יעיל וזול תוך שמירה על מצוינות מקצועית.
בראשות המחלקה עומדת עורכת הדין הלה פלג, המייצגת מזה למעלה מ- 15 שנה בהליכי ליטיגציה מסחרית מורכבת, ומלווה חברות ותאגידים בהתנהלותן רבת הגוונים והתהפוכות. צוות המחלקה בעל ניסיון רב שנים בכל הנוגע לירידה לשורשן של פעילויות עסקיות מורכבות, וניסיונו באולמות בתי המשפט יעמוד לרשותכם בעת ניתוח הסיכונים המשפטיים הרלוונטיים לפעילותכם, וכן במציאת פתרונות יצירתיים והוליסטיים להתמודדות עמם באופן פרואקטיבי.

 טל פלדמן
עורכת דין
גל קויתי
עורכת דין
גרסה להדפסה
ראש המחלקה:
ליצירת קשר
טל': +972-2-5607607