הרשמה לעדכונים
התחדשות עירונית

תחומי התמחות / התחדשות עירונית

פרויקטים מתחום ההתחדשות העירונית כוללים רבדים רבים, ובכלל זאת בכל הקשור לזכויות הדיירים בקרקע ולטיבן, להתקשרות עם אותם בעלי דירות, להיבטי התכנון והרישוי ולהיתכנות הוצאתו לפועל של הפרויקט מבחינות אלו, להתנהלות מול משרדי הממשלה, להיבטי המימון והמיסוי וכן להיבטים נוספים הרלוונטים להוצאה לפועל של פרויקטים לבניה.

קידום פרויקטים של התחדשות עירונית מחייב ראיה רחבה ואינטגרטיבית של מכלול הנושאים והתהליכים השונים הקשורים במימוש תכניות בניה. למשרדנו הכרות רבת שנים עם תחום זה וניסיון רב בקידום הליכי התחדשות עירונית.

במסגרת השירותים המשפטיים בתחום זה, מעניק משרדנו ליווי יזמים בכל הקשור להוצאתו לפועל של הפרויקט וזאת החל מהליווי המשפטי לעריכת הבדיקות הראשוניות, ההתקשרות עם בעלי הזכויות, ליווי משפטי בהתנהלות מול גורמי התכנון ומשרדי הממשלה, לרבות הטיפול בהכרזה על המתחם כמתחם להתחדשות עירונית (במקרה של "פינוי בינוי"), ליווי משפטי בכל הקשור לקבלת מימון בנקאי ו/או חוץ בנקאי, ליווי משפטי בהיבטי התכנון והרישוי (ובכלל זאת בכל הקשור לאישור תוכנית חדשה ברשויות התכנון, לרבות הוד"לים ולהוצאת היתרי הבניה, עררים והתנגדויות) וכן ליווי משפטי ובכל יתר הנדרש בקשר עם בניית הפרויקט ורישום הזכויות.

לצד ליווי היזמים, מלווה המשרד גם דיירים בהתקשרות עם יזמים וזאת מתוך הכרות מעמיקה עם הסוגיות המורכבות והכרוכות בפרויקטים מסוג זה.

בנוסף לאמור, נוטל משרדנו, באמצעות עו"ד איציקוביץ, חלק בפורום "השולחן העגול" של משרד השיכון והבינוי אשר נועד להציף בעיות וחסמים בפרויקטים של "פינוי בינוי" ולמצוא דרכים להתמודד איתם, לרבות באמצעות תיקוני חקיקה וכן מעביר השתלמויות בעניינים אלו.

מחלקת ההתחדשות העירונית של משרדנו מדורגת על ידי מדריך הדירוג BDI כחלק מקבוצת העילית של המשרדים הפועלים בתחום.
גרסה להדפסה
ראש המחלקה:
ליצירת קשר
טל': 972-2-5607651
טל': 972-3-6078686