הרשמה לעדכונים
דן הכהן

דן הכהן

שותף מייסד

עו"ד דן הכהן מומחה במשפט מסחרי, בדגש על אנרגיה, פיננסים, שוקי הון, מיזוגים ורכישות, והוא לקח חלק בכמה מן העסקאות המורכבות והמשמעותיות ביותר בישראל.

עו"ד דן הכהן עומד בראש מחלקת האנרגיה של המשרד והוא אחד מעורכי הדין המובילים בישראל בתחום האנרגיה. במהלך יותר מ – 25 שנות ניסיון במגזר האנרגיה, הוא ייצג שותפים  בכל תגליות הגז המשמעותיות בישראל מהלך העשור האחרון, ובשנים האחרונות הוא היה מעורב בעסקאות ששוויון יותר מ – 50 מיליארד דולר ארה"ב.

דן היה מעורב בכמה מעסקאות המימון הגדולות ביותר בישראל, לרבות הנפקת אג"ח A 144 בשנת 2014 לשותפים בשדה הגז תמר (הצעת האג"ח הישראלית הגדולה מסוגה בכל הזמנים), הלוואות גישור בקשר עם שדה ליוויתן בשנת 2011 ובקשר עם מאגר תמר בשנת 2010 (נבחרה ע"י PROJECT FINANCE INTERNATIONAL כ"עסקת השנה לשנת 2010 בתחום הנפט והגז במזרח התיכון"), והנפקת אג"ח A 144 עבור פרויקט ים תטיס, אשר הייתה הצעת האג"ח הבינלאומית למימון פרויקט תשתית ישראלי הראשונה בעולם. בנוסף, ייצג דן את מדינת ישראל בהפרטתן של ארבע חברות אנרגיה שהיו בבעלות המדינה.

בתחום המיזוגים והרכישות, דן שימש כיועץ בכמה מן העסקאות המקומיות המורכבות ביותר, לרבות בתחום הפארמה (מיזוג שהיה ראשון מסוגו בישראל) וברכישת גרעין השליטה בחברת התקשורת הגדולה בישראל.

דן היה יושב הראש הראשון של ועדת האנרגיה של לשכת עורכי הדין בישראל והוא חבר בהתאחדות הבינלאומית של מנהלי משא ומתן בענייני נפט (AIPN).